itthon Művészet Modellek Nők Szórakozás Stílus Luxus Utazás Üzlet

Francia Nagydíj 2022

Ez egy újabb látványos győzelmet aratott a Forma-1 holland szupersztárja, Max Verstappen számára, amikor a 2022-es Francia Nagydíjon a győztes pozícióig cirkált. Annak ellenére, hogy a sportágban legközelebbi riválisai kiélezett és intelligens versenyt folytattak, Max képes volt ellenállni minden érkezőnek, és megszerezni az első helyet. Bár úgy tűnik, a holland győzelmi sorozatban van, ugyanez nem mondható el a ferarrit vezető riválisáról, Charles Leclercről. A franciának az volt a szerencséje, hogy a pálya 11-es kanyarjában sértetlenül megúszta a nagy sebességű balesetet. Bár úgy tűnik, a holland győzelmi sorozatban van, ugyanez nem mondható el a ferarrit vezető riválisáról, Charles Leclercről. A franciának az volt a szerencséje, hogy a pálya 11-es kanyarjában sértetlenül megúszta a nagy sebességű balesetet.

Leclerc összeomlik

Leclerc eljutott a 18. körig, mielőtt elveszítette uralmát járműve felett, és csalódottságát hangosan és egyértelműen hallani lehetett a csapatrádióban, amikor letér a pályáról. Csak ebben a szezonban ez a harmadik alkalom, hogy nem tudott versenyt teljesíteni, és úgy tűnik, a balszerencséje folytatódik. Ami viszont rossz a Ferrarinak, az jó a Red Bullnak és a frontemberüknek, Verstappennek, aki immár 63 pontos különbséggel rendelkezik a szerencsétlen franciával szemben. Mindig is igazi sportember volt, és gondoskodott a legénységtől, hogy megbizonyosodjon arról, hogy riválisa nem sérül meg, de aztán néhány tiszteletreméltó idővel bebetonozta győzelmét.

Túlmelegedő gumiabroncsok

A jelenlegi franciaországi hőség miatt a pálya és a gumiabroncsok kezelése volt a fő gond, és ez szerepet játszhatott abban, hogy Leclerc elvesztette az irányítást. „Charles szerencsétlensége” – idézték Verstappent. „Remélem, jól van, de én csak versenyeztem, és vigyáztam a gumikra.” Ferarrival ellentétben a Mercedes-csapat Russell-lel és Hamiltonnal sokkal jobb napot fogott ki, és bebiztosította a 2. és 3. helyet Verstappen mögött.A díjak ellenére Hamilton kétségtelenül elégedetlen lesz, és hamarosan újra az élre vágyik.

Leclerc és Sainz nyerik a teszteket

A mindössze két nappal korábbi tesztfutamokon Leclerc és Sainz a legjobb idővel végzett az első és a második futamban, így Verstappen a harmadik helyen végzett. Úgy tűnhetett, hogy Leclerc sorsa megváltozik az ilyen ígéretes teljesítményekkel, de sajnos nem így történt. Leclerc jól kezdett, és meggyőző előnyt épített ki Red Bull riválisával szemben, de a 18. körben a francia elvesztette az uralmát a hátsó kerekek felett, és a 11-es kanyarban a sebessége, valamint a pálya melege és a gumik együttesen elküldte őt. olyan pörgésbe, amelyből nem tudott kiheverni.

Versenystatisztika

Összességében ez egy nagyszerű nap volt a Forma-1-ben, és itt van néhány a versenynapi statisztikákból. Max Verstappen most csatlakozik a nagyszerű Sir Jackie Stewarthoz, összesen 27 első helyezést ért el. Ezzel a 7. helyen áll a brit nagyszerűséggel a mindenkori győztesek listáján. Max ezen a Nagydíjon versenyzői pályafutása 1500. körét is vezette, mivel csak a 13. F1-es pilóta, aki valaha is elérte ezt a számot. Carlos Sainz a verseny leggyorsabb körét autózta, és annak ellenére, hogy a 19. helyről indult, az 5. helyen végzett. Lewis Hamilton 49. alkalommal végzett a 2. helyen a Nagydíjon, és ez volt a 300. versenye. Ő biztosította a Mercedesnek az év első két első dobogós helyezését is, miután 2022-ben 7 3. helyen végzett.

A nap sofőrje

Annak ellenére, hogy a ferarri csapat ideges és csalódott volt, némi vigasz volt Carlos Sainz számára, akit a nap pilótájának választottak. A motorbüntetések miatti hátsó sorban helyezése azt jelentette, hogy kezdettől fogva egy hegyet kellett megmásznia, és minden bizonnyal megfelelt a kihívásnak. Ügyes erőfeszítései, hogy átjusson a falkán, és végül az ötödik helyen végezzen, igazi tanúbizonysága volt a spanyol képességéről és elszántságáról.

Búcsút Paddy Hopkirktől

Szomorúbb hír, hogy néhány nappal a vasárnapi események előtt 89 éves korában elhunyt Paddy Hopkirk, Észak-Írország autós legendája. Az ír férfi 1964-es Monte Carlo Rallye-győzelméről volt ismert. A nagyversenyző békésen halt meg családja körül a buckinghamshire-i Stoke Mandeville Kórházban, felesége, három gyermeke és hat unokája maradt. Hopkirk az egyik legsikeresebb pilóta, aki sorozatos győzelmekkel a nevéhez fűződik Észak-Írországból.

Látva, hogy egy frontális ütközés következtében egy másik versenyző bajba került, feladta a potenciális nyerő helyét a verseny utolsó szakaszában, hogy segítsen egy bajba jutott versenyzőtársán. Paddy és csapattársa, Tony Nash bátran kihúzta mindkét jármű utasait, életet és testi épséget kockáztatva, miközben az autók már lángba borultak. Hopkirk és Nash ezután visszahajtott, hogy figyelmeztesse a tömeget és a többi versenyzőt a helyzetre, amely a súlyosan megsérült Lucien Bianchi ralipilóta mellett további életeket menthet meg. Bárhol is van most Mr. Hopkirk, köszöntjük Önt, és köszönjük a nagyszerű versenyeket, valamint a pályán és azon kívül tanúsított példamutató viselkedését.